Skate Mount Pearl - Feb. 17, 2007

Results

Results should be considered unofficial until confirmed by competition officials.

Pre- Preliminary Ladies - 7 Years & Younger

Pre- Preliminary Ladies - 8 Years

  1. Gladney, Kaitlyn Mount Pearl
  2. Harvey, Lacey C.B.S.
  3. Sutton, Katie Mount Pearl
  4. Lewis, Robyn C.B.S.
  5. Reid, Amber T.P.F.S.C.
  6. McNeil, Alexandria T.P.F.S.C.
  7. Connors, Olivia C.B.S.
  8. King, Kate C.B.S.
  9. Moss, Heather C.B.S.
  10. Doyle, Taylor Southern Shore

Pre-Preliminary Ladies - 9 Years

  1. George, Sarah T.P.F.S.C.
  2. McCarthy, Brittany PARC
  3. Flynn, Kiana PARC
  4. Dawe, Sarah C.B.N.
  5. Menant, Aline St. Pierre
  6. Ricketts, Daley Silver Wings

Pre-Preliminary Ladies - 10 Years & Older

Preliminary Ladies - 9 Years & Under

Preliminary Ladies - 10 Years

  1. Churchill, Cecily C.B.S.
  2. Oxford, Emily Southern Shore
  3. Nippard, Anna Mount Pearl
  4. Cranford, Katie C.B.N.
  5. Bennett, Karissa Bell Island
  6. Brenton, Amber T.P.F.S.C.
  7. Skinner, Renee Mount Pearl
  8. Tobin, Krista Mount Pearl
  9. Brewer, Hannah C.B.S.
  10. Green, Emily Mount Pearl
  11. Dipito, Athenais St. Pierre

Preliminary Ladies - 11 Years (11)

Preliminary Ladies - 12 Years & Older

Junior Bronze Ladies - 11 Years & Younger

  1. McGrath, Robyn C.B.S.
  2. Strother, Heather C.B.S.
  3. Houlihan, Nadine Mount Pearl
  4. Buckle, Natasha C.B.S.
  5. Curran, Shauna Mount Pearl
  6. Healey, Victoria C.B.S.
  7. Warren, Sarah Silver Wings
  8. Goodyear, Nicole C.B.S.
  9. Plante, Valerie St. Pierre

Junior Bronze Ladies - 12 & 13 Years

Junior Bronze Ladies - 14 & Older

Senior Bronze Ladies - 13 & 14 Years

  1. Healey, Suzannah C.B.S.
  2. O'Brien, Kayleigh Mount Pearl
  3. Langor, Vanessa Mount Pearl
  4. Knox, Kayla C.B.S.

Senior Bronze Ladies - 15 Years & Older

  1. Girardin, Rachelle St. Pierre
  2. Power, Tara C.B.S.
  3. Lynch, Kayla C.B.S.

Pre-Juvenile Ladies

  1. Petten, Rachel C.B.N.
  2. Walsh, Maggie Prince of Wales
  3. Sweetapple, Courtney Mount Pearl
  4. Harte, Kaitlin Ice Crystal
  5. Keeping, Natalie C.B.N.
  6. Martin-Drover, Olivia Prince of Wales

Juvenile Ladies

  1. Bishop, Ashley Mount Pearl
  2. Stylianides, Anna Prince of Wales
  3. Walsh, Miranda Mount Pearl
  4. Willar, Hayley Mount Pearl
  5. Chan, Nicole Prince of Wales

Preliminary Men - 10 Years & Younger

  1. Short, Dylan St.John's
  2. McDermott, Philip Prince of Wales
  3. Plante, Eric St.Pierre

Single entrants

Pre- Juvenile Men

  1. Penney, Roland Mount Pearl

Preliminary Dance

  1. Stringer, Lauren & Short, Dylan St.John's

Special Olympics

  1. Paiment, Paulo Mount Pearl

Pre-Preliminary Men 9 - Years & Older

  1. Ford, Leo C.B.S.